top of page

Bli en del av framtidens viktigste bransje: Avfallsservice søker to nye medarbeidere

vegard889

Vil du jobbe i en bærekraftig og framoverlent bedrift med trygge rammer, varierte arbeidsoppgaver og en fantastisk livskvalitet? Nå har du sjansen! Avfallsservice søker en økonomikonsulent og en HMS-ansvarlig til sitt team i Nord-Troms.


DRIFTSSJEF: Karl-Martin Pedersen søker nye kollegaer i Avfallsservice.

Avfallsservice er et interkommunalt selskap i Nord-Troms som ikke bare jobber med avfallshåndtering – de er med på å forme framtiden.

Med 27 ansatte og stadig nye krav fra myndigheter og markedet, er de en av de mest framtidsrettede aktørene i bransjen.

– Hele verden kommer til å være avhengig av gjenvinning. Vi går tom for naturressurser, og da må vi hente det fra avfallet. Det gjør denne jobben både spennende og utrolig viktig, sier driftsleder Karl-Martin Pedersen i Avfallsservice.


Trygge rammer og varierte oppgaver

De to ledige stillingene hos Avfallsservice tilbyr langt mer enn vanlige kontorjobber. Som økonomikonsulent får du en unik mulighet til å kombinere økonomisk arbeid med andre oppgaver i administrasjon.

– Her gjør vi mer enn bare økonomi. Du må tørre å tenke bredere, lære deg nye sider av bransjen og bidra på tvers av oppgaver, forklarer økonomikonsulent Marion Heidenberg.

Når dagens økonomisjef i løpet av våren blir pensjonist, trer hun inn i den rollen. Da blir jobben som økonomikonsulent ledig.

– Dette er en stilling som passer for en nyutdannet innen økonomi, eller så kan erfaring kompensere for utdannelse, sier Marion.



ØKONOMI: Marion Heidenberg forteller om en variert og meningsfull jobb som økonomikonsulent i Avfallsservice.


Ønsker å være føre var

Stillingen som HMS-ansvarlig byr også på en kombinasjon av kontorarbeid og praktiske oppgaver, som for eksempel vannprøver og branntomtsanalyser. Dette gjør arbeidsdagen variert og utfordrende.

– Vi er i ferd med å bli ISO-sertifisert, og HMS-arbeidet vårt er en viktig del av det. Å ta ansvar for både ytre miljø og intern sikkerhet gir en meningsfylt hverdag. Det siste vi ønsker er et arbeidsuhell, og da må vi være på forskudd, sier driftssjefen.

Dette er en stilling som krever både utdanning og erfaring, og Karl-Martin forteller at de samarbeider tett med de andre nærliggende renovasjonsselskapene i regionen.

– Du vil bli en del av et fagmiljø innen HMS på tvers av selskapene i Alta, Hammerfest og Lakselv.


SEKS KOMMUNER: Avfallsservice samler inn avfall fra seks kommuner i Nord-Troms. Her er Remy Andersen.

Får mer fritid

Avfallsservice ligger i Nord-Troms, et område som kan beskrives som et mekka for friluftsentusiaster. Her finner du fantastiske muligheter for jakt, fiske, skikjøring og scooterturer.

I tillegg kommer økonomiske fordeler som gratis barnehage og avskriving på studielån. Flytter du fra et større sted, vil du også oppleve mer tid i hverdagen.

– Etter å ha bodd i Tromsø tidligere, oppdaget jeg hvor mye mer fritid jeg fikk her. Fra å bruke en time på å levere i barnehage og dra på jobb, ble dette redusert til 15 minutter. Det betyr mye for familielivet, forteller Marion som flytta fra Tromsø til Nordreisa.

Kollegaen gjorde seg samme erfaring.

– Jeg arbeidet 15 år i JM Hansen i Tromsø, men da vi fikk barn opplevde jeg at tida ble mer dyrebar. Du får langt mer fritid her, sier Karl-Martin.


TRIVELIG: Det er mye latter og godt humør blant medarbeiderne i Avfallsservice

.


Bærekraft i sentrum

Som en del av Avfallsservice vil du jobbe i en bedrift som hele tiden ser fremover.

Selskapet har bidratt til nasjonale gjenvinningsfag, utvikler nye løsninger som selvbetjente miljøstasjoner og har korte linjer mellom beslutningstakere.

– Vi har et aktivt styre og en genuin interesse for å utvikle bransjen. Dette gir oss handlingsrom til å satse på ny teknologi og bærekraftige løsninger, sier Karl-Martin.


– Uhyre viktig bransje

Hvis du ønsker å være en del av en spennende og samfunnskritisk bransje, samtidig som du får en trygg jobb og god balanse mellom jobb og fritid, er Avfallsservice stedet for deg.

– Dette er en av de mest spennende næringene, både nasjonalt og globalt. Vi arbeider i en uhyre viktig bransje, og dette er muligheten til å være med!




Fakta: Avfallsservice

  • Interkommunalt selskap som eies av de seks kommunene Lyngen, Storfjord, Kåfjord, Skjervøy, Nordreisa og Kvænangen.

  • Selskapet driver renovasjonsvirksomhet med hovedvekt på kommunal renovasjon i eierkommunene

  • Har utleie av containere, innsamling og behandling av avfall fra forretninger/kontor og industri, og mottak og videresendelse av spesialavfall

  • Adresse: Galsomelen 56, 9154 Storslett

  • Ta kontakt her!

Comments


bottom of page